Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży

0

Dla rozwijającego się płodu, macica jest rodzajem „zmysłowego” placu zabaw. W 10 tygodniu ciąży, zaczynają kształtować  się kończyny, które będą powodowały jej rozdziągnięcie. Po upływie 23 tygodni dziecko zacznie słyszeć twój głos, jak i inne dźwięki, a nawet będzie próbować na nie odpowiadać. Mniej więcej w tym momencie, zmysły dziecka będą już na tyle rozwinięte, żeby rozpoznawać niektóre potrawy, przyzwyczajać się do nich, a nawet zapamiętać te ulubione.

Wszystkie te doświadczenia nabyte jeszcze w łonie matki, mają pomóc dziecku przygotować się do narodzenia i jak najlepszego przystosowania do nadchodzącego świata.

Przeprowadzono już wiele badań, które jednoznacznie potwierdziły, że mówienie do rozwijającego dziecka, czytanie mu bajek lub odtwarzanie spokojnej muzyki może spowodować, że zmysły dziecka lepiej się rozwiną jeszcze przed jego urodzeniem.

Jeśli tak, warto zastanowić się jaka muzyka będzie odpowiednia. Czy powinna być stonowana i spokojna, czy może żywa i wesoła? Czy rodzaj muzyki może mieć wpływ na późniejsze cechy charakteru dziecka?

Wielu ekspertów uważa, że tak właśnie jest, i to czego słucha mama może z dużym prawdopodobieństwem przełożyć się na późniejsze zachowanie dziecka. Sugeruje się, żeby muzyka odtwarzana była conajmniej 2 razy po 30 minut dziennie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odtwarzając muzykę dla kobiet w ciąży warto pamiętać o tym, że:

– muzyka powinna być odtwarzana z głośników (nie powinno się przykładać słuchawego do brzucha i włączać głośno muzyki, gdyż może to powodować u dzieci niepotrzebny stres i nieprawidłowy rozwój zmysłów)

– rodzaj muzyki nie musi być narzucony, jednak jej gatunek może przełożyć się na rozwój lub zanik pewnych cech charakteru u dzieci

– muzyka powinna być nastawiona na słuchanie, a nie na tańczenie, gdyż skoczne ruchy zarówno mamy, jak i rozwijajcego się dziecka mogą stanowić zagrożenie dla jego rozwoju

Umiejętnie dobrana muzyka, może zdecydowanie wspomóc zdrowy rozwój dziecka w pierwszych tygodniach jego życia. Codzinne odtwarzanie spokojnej muzyki relaksacyjnej, pomoże ponadto przyszłej mamie pozbyć się niepotrzebnego stresu i napięcia.

Kołysanki dla dzieci

5

Jeśli film nie działa lub nie słyszysz dźwięku, spróbuj skorzystać z przeglądarki Google Chrome, Opera lub Safari.

Polecamy hotel dla rodzin z dziećmi

 

Hotel dla rodzin z dziećmi - Manor Hotel w Olsztynie
Hotel dla rodzin z dziećmi – Manor Hotel w Olsztynie